Opublikowano w Bez kategorii.

W dniu 21 stycznia 2015 r. w siedzibie Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o. o.              w Lwówku Śląskim odbyło się szkolenie personelu biorącego udział w projekcie „Program promocji zdrowia i profilaktyki chorób układu krążenia dla Powiatu Lwóweckiego” dofinansowanym w ramach Programu PL13 Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa. Szkolenie przeprowadził lek. med. Marcin Karasiński specjalista anestezjologii i intensywnej terapii pełniący w Programie rolę specjalisty ds. organizacji badań medycznych.

W szkoleniu wzięło udział 21 osób, byli to pracownicy Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o. o. wykonujący zawód medyczny pielęgniarki. Uczestnicy otrzymali materiały w postaci TECZEK OPIEKUNA MEDYCZNEGO dedykowanych dwóm grupom docelowym: dzieci i młodzież w przedziale wiekowym 10 – 19 lat, osoby w wieku od 30 roku życia. Udział w szkoleniu został potwierdzony otrzymaniem Certyfikatu.

Zakres szkolenia obejmował zadania Opiekuna Medycznego w projekcie. Uczestnicy zapoznali się z rolą Opiekuna jako najważniejszego ogniwa łączącego Pacjenta z procesem udziału w Programie. W pierwszej kolejności został szczegółowo przedstawiony zakres usług medycznych świadczonych w programie, szczególny akcent położono na usługi realizowane bezpośrednio przez Opiekuna Medycznego. Ponadto uczestnicy zostali zapoznani z ogólnymi ramami Programu, w tym z przewidzianymi do realizacji działaniami związanymi z promocją zdrowia. Zakres szkolenia obejmował również, jako przypomnienie dla doświadczonego personelu medycznego, procedury medyczne dotyczące wykonywania pomiarów antropometrycznych, pobierania krwi, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, wykonywania zapisu EKG.

Edyta Malczewska – Koordynator Medyczny oraz lek. med. Marcin Karasiński – Specjalista ds. Organizacji Badań MedycznychWzór certyfikatu potwierdzającego udział w szkoleniuUczestnicy szkolenia